Hakkımızda

Saklı bahçe anlamına gelen Backyard ’ı , 11.000 m2 alanı ile doğanın içinde saklı bir tesis olarak kurduk. Sloganımızı misafirlerimize sunmak istediğimiz hizmeti vurgulamak için “huzur ve daha fazlası” anlamına gelen “Serenity & More” olarak belirledik.

BACKYARD sizlere huzur ve daha fazlasını vaad ediyor.

Doğayla barışık tesisimiz, meşe ağaçlarının arasında , sincaplar ve kuş sesleri misafirlerimizi gün boyu yalnız bırakmıyor.

Tesisimizi inşa ederken, kullandığımız her materyalin doğaya uyumlu ve bulunduğumuz ortamın dokusundan gelen veya uyum gösterebilen materyaller olmasına özen gösterdik.

BACKYARD SAPANCA güzel anılara ve dostluklara ev sahipliği yaparken, her zaman, herkes için ulaşılan ve her zaman dönülebilecek bir ev de olsun istedik. İster dünyaca meşhur Sapanca’nın göl ve doğasını özlediğinizde, ister uzun bir haftanın ardından şehre kısa bir mola, ister sadece temiz havasına, doğasına, ister sıcacık şöminenin başında güzel sohbetler için, ister ailenizle birlikte doğa aktiviteleri yapabileceğiniz bir tatil için , isterseniz doğal ürünler ile hazırlanmış; özlenen lezzetler ve leziz kahvaltılarımız için…

Backyard Serenity & More , yeşilin ve mavinin eşsiz örneklerinden Sapanca’da olmasının yanı sıra 153.000 m2 alana sahip Meşelik Park’ın içinde konumlanmış olup; Sapanca , Kırkpınar , Mahmudiye , Maşukiye ve Kartepe olmak üzere, tüm bu lokasyonların merkezinde bir konuma sahip.

Sapanca-İstanbul arası 138 km olup, en yakın havalimanı ise, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ dır.